| ZielonyTarg.pl    
  
  
  
  
  
  
  
  
  
   | ZielonyTarg.pl

Omawiamy negatywne właściwości Yerba mate - przeczytaj uważnie!

703

Wokół konsumpcji yerba mate narosło wiele mitów. Pora się z nimi rozprawić i zaprezentować rzetelne dane. Czy yerba mate jest szkodliwa? Każdy medal ma dwie strony, więc wiadomo że i Yerba mate ma swoje negatywne właściwości. Dowiedz się więcej i upewnij się, że Yerba mate jest właśnie dla Ciebie!

Skutki uboczne picia Yerba Mate

Sprawdź skutki uboczne picia yerba mate

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego może działać drażniąco na żołądek czy dwunastnicę. Dlatego nie powinny po niego sięgać osoby, które zmagają się ze schorzeniami układu pokarmowego. Ponadto yerba wzmaga aktywność motoryczną jelit, co sprawia, że mogą nasilać się objawy biegunki, chociaż z drugiej strony napar sprawdzi się znakomicie w walce z zaparciami.

Do występowania skutków ubocznych yerba mate często przyczynia się kofeina, która może być szkodliwa dla dzieci. Sprawdź także: Kompendium wiedzy o Yerba Mate Właśnie dlatego naparu z ostrokrzewu paragwajskiego powinny unikać kobiety w ciąży oraz mamy karmiące piersią. Szczególnie w pierwszych tygodniach życia organizm naszych pociech może być silnie narażony na negatywne działanie tej substancji.

Oczywiście mateina uwalniana jest stopniowo i nie powoduje gwałtownego pobudzenia. Jednak nie warto spożywać kawy czy napojów energetycznych tego samego dnia, w którym decydujemy się na konsumpcję yerba mate. Taka mieszanka zamiast przyjemnego pobudzenia spowodować może rozdrażnienie i uczucie niepokoju. Ponadto z uwagi na właściwości energetyzujące yerby nie powinniśmy jej pić wieczorem, chyba że czeka nas noc pełna nauki. Wtedy napar z ostrokrzewu paragwajskiego może być niezastąpiony.

 

Zarówno pozytywnym, jak i negatywnym efektem spożywania yerby może być silne działanie moczopędne. Spożywanie jej przed podróżą z pewnością nie należy do najlepszych pomysłów. Pamiętajmy jednak, że napar pomoże nam oczyścić organizm z toksyn.

Ból brzucha po Yerba Mate

Czy po yerba mate może boleć brzuch?

Takie objawy mogą pojawić się u niektórych osób, które są szczególnie wrażliwe na problemy związane z żołądkiem. W przypadku yerba mate skutki uboczne często związane sa z biegunkami i bólami brzucha o różnym nasileniu. Nawet zdrowi mateiści mogą spotkać się z tego typu syndromami, gdy po prostu z yerbą przesadzą. Nadmiar każdego napoju wiąże się z przykrymi konsekwencjami i nie inaczej jest w tym przypadku.

Czy osoby ze schorzeniami układu pokarmowego powinny z yerba mate zrezygnować? Oczywiście każdy przypadek rozpatrywać należy indywidualnie. Całkowite odstawienie ulubionego napoju to jednak ostateczność. Na początek warto sprawdzić, w jaki sposób reaguje organizm na ograniczenie dawki lub zmianę naparu. Na rynku znajdziemy wiele gatunków yerba mate. Być może jeden z charakterystycznych dla danej odmiany dodatków powoduje nieprzyjemne dolegliwości.

Najbardziej polecanym rozwiązaniem będzie oczywiście wizyta lekarska. Specjalista przeprowadzi wywiad w zakresie diety oraz stylu życia, a w razie potrzeby zaproponuje niezbędne badania. W kwestii spożywania naparu z ostrokrzewu paragwajskiego, powinniśmy zawsze stosować się do wskazówek lekarza.

Czy w takim razie… Yerba Mate jest szkodliwa?

Picie yerby jest zdrowe!

Pamiętajmy, że zdecydowana większość osób nie odczuwa żadnych skutków ubocznych yerba mate. Wręcz przeciwnie! Liczne badania naukowe potwierdzają, że regularne picie naparu pozytywnie wpływa na wiele organów, łagodzi stany zapalne, a nawet przyczynia się do profilaktyki antynowotworowej. I nie trzeba być naukowcem, aby to zauważyć. Mateiści z całego świata zgodnie potwierdzają, że yerba mate zapewnia im doskonałe samopoczucie.

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego nie jest szkodliwy dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Sprawdź także: Yerba Mate vs Kawa Yerbę wyróżnia szerokie spektrum korzyści dla zdrowia. Jednak niektórzy konsumenci mogą odczuć nieprzyjemne skutki uboczne. Oczywiście ból brzucha czy biegunka nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia, a problem często można rozwiązać, nie odstawiając yerby.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kobiet w ciąży. Bezbronny organizm dziecka może być silnie narażony na negatywny wpływ kofeiny zawartej w naparze. Dlatego panie, które noszą swe pociechy pod sercem, nie powinny w ogóle sięgać po mateo. Warto o tym pamiętać również w czasie karmienia. Jednak po tym okresie napar z pewnością sprawdzi się, jako pomoc przy budowaniu wymarzonej sylwetki.

 

Jeżeli nie jesteś w grupie osób narażonych na skutki uboczne yerba mate, śmiało możesz sięgnąć po napar i skorzystać z tej, jakże interesującej alternatywy dla kawy. Gdy jednak dręczą Cię dolegliwości żołądkowe, nie rezygnuj z konsumpcji. Zmniejsz dawkę, zmień gatunek, a w razie potrzeby udaj się do lekarza. Pamiętaj, że napar z ostrokrzewu paragwajskiego to bogate źródło witamin i minerałów, którego zadaniem jest nie tylko stopniowe pobudzenie, ale również działanie prozdrowotne. W sklepie Zielony Targ znajdziesz wiele interesujących odmian, a na naszym blogu cenne wskazówki zakupowe. Wybierz rozwiązania, które idealnie wpiszą się w zakres Twoich preferencji i ciesz się niepowtarzalnym smakiem.

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

645
56

Komentarze do wpisu (2)

Beata
27 września 2020

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące wpływu yerba matę na osoby chore na miażdżycę. Czytając wiele artykułów wiem, ze ma działanie przeciwmiażdżycowe. I tu mam pytanie czy mogą u takiej osoby wystąpić jakieś skutki uboczne? Czy jest na blogu osoba która wie coś na ten temat ?

Bartosz
28 grudnia 2020

@Beato, w artykule na temat właściwości Yerba mate pisaliśmy o tym że yerba mate możne wpływać na hamowanie rozwoju miażdżycy :)

Wysyłamy tylko wartościowe treści ;)
Zapisz się do newslettera i otrzymuj dodatkowe indywidualne oferty wybrane specjalnie dla Ciebie.

Zgarnij dodatkowy
rabat 5%
na całe zakupy!
Rabat ważny jest tylko
przez 30 minut!
Logo ZielonyTarg.pl Nie masz jeszcze konta? Dołącz do nas! i odbierz swoje 10% rabatu na pierwsze zakupy!
{nocache:8f065a53a097dd4a68bfe98e05183a76#0}
Sprawdź nasze opinie!
00:00
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl