Zamów do godziny 16:00. Twoją paczkę wyślemy w ten sam dzień!

 

Zestaw herbat najwyższej jakości, certyfikowanych, pochodzących z ekologicznych upraw. W tej kategorii znajdują się produkty, które spełniają surowe wymogi żywności spod znaku „organic”: aromatyczne herbaty Earl Grey i Assam, czerwone herbaty Rooibos; mieszanki z dodatkiem suszonych kwiatów, owoców i trawy cytrynowej. Herbata organiczna ma nie tylko precyzyjnie określone metody produkcji, ale też świeży, intensywny smak i aromat – bez wzmacniaczy i szkodliwych dodatków.

Zobacz pełną listę herbat Organicznych

Skąd pochodzą najlepsze herbaty organiczne?

Hasło „organic” lub „eko” oznacza spełnienie wysokich standardów produkcji związanych z szeroko rozumianą ekologią. Przynajmniej 95% składników mieszanki herbaty organicznej powinno pochodzić z upraw zlokalizowanych na terenach ekologicznych. Uprawy eko nie mogą znajdować się w pobliżu fabryk, zagłębi przemysłowych czy wysypisk śmieci. Równie istotnym czynnikiem są metody uprawy wykluczające stosowanie szkodliwych środków chemicznych – m.in. pestycydów. Ekologiczny powinien być także sam proces przygotowania mieszanek herbaty – palenia, suszenia, segregacji dodatków. W obecnych czasach konsumenci zwracają też uwagę na kwestię sprawiedliwego handlu – czyli pozytywnego wpływu uprawy na lokalną społeczność (certyfikat Fair Trade).

Jak smakuje herbata organiczna?

W przeciwieństwie do herbat sztucznie aromatyzowanych, napój uzyskany z herbaty ekologicznej może początkowo sprawiać wrażenie bardziej subtelnego. W praktyce herbaty eko są jednak równie intensywne i bogate w smaku. Osoby testujące po raz pierwszy herbaty BIO nie powinny obawiać się tego, że wybrana mieszanka początkowo nie spełni ich wymagań odnośnie smaku lub aromatu.

Herbata organiczna – sklep Zielony Targ

Wybrane przez nas mieszanki organiczne pozwalają na delektowanie się naturalnym, roślinnym aromatem. Bogactwo odmian i rodzajów herbat pozwoli zarówno koneserom, jak i osobom początkującym na wybranie idealnego napoju, który będzie najbardziej odpowiadał ich podniebieniu.

Logo ZielonyTarg.pl Nie masz jeszcze konta? Dołącz do nas! i odbierz swoje 10% rabatu na pierwsze zakupy!
Sprawdź nasze opinie!
00:00
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl